Jsme kmotry malé Radosti

22.06.2012 15:40

V pátek 22. června jsme se všichni z našeho sdružení, i někteří naší příznivci, vypravili do ostravské ZOO, abychom pokřtili malou žirafku. Africký pavilon je umístěn téměř až na konci ZOO, proto jsme si cestou prohlíželi různá zvířata. V pravé poledne se pro nás otevřela "brána Afriky", kde křest měl probíhat. V kleci ještě žirafy nebyly, jen zvědavě nakukovaly zvenčí okýnky dovnitř. Tady nás přivítala paní Šárka Kalousková, (tisková mluvčí ZOO), ošetřovatelé a přišel i ředitel ostravské ZOO Petr Čolas. My jsme se na tuto slavnostní událost připravili, nalévali jsme do skleniček nealko šampaňské, pro žirafky jsme měli ovocno-zeleninový věnec i kytku, ale také zelené větévky (to jsme ale nevěděli, že mají nejraději sušené rohlíky - příště se polepšíme!) Paní Kalousková nám představila malou Rothschildovu žirafku, která  se narodila 1.5. 2012, je desáté mládě dvacetileté žirafí maminky Cronkity a třináctiletého žirafího tatínka Kabu. Více nám přiblížila jejich život, jak se krmí, jak přicházejí na svět, co je jejich původní domovina a jiné zajímavosti. Pak už ošetřovatelé otevřeli dveře a dovnitř nás přišla nesměle zkontrolovat maminka Cronkita a za ní malá žirafka. Slavnostně jsme si připili, dali jí jméno RADOST: "Přejeme malé Radosti, aby měla krásný život, byla spokojená, rostla a nesla si ve svém jméně kus z nás - radost, kterou my všichni v našem sdružení Linie radosti zažíváme", řekla ve své slavnostní řeči Jaroslava Lukšová. Počáteční nesmělost obě žirafy překonaly a zvědavě si nás prohlížely. Pak už nás ošetřovatelé zavedli do zázemí pavilonu, kde jsme žirafám viděli přímo do očí, mohli si je pohladit a na dvorečku je i krmit rohlíky. Ty přímo milují a hravě je smlsnou svým půlmetrovým fialovým jazykem. Vedle ve výběhu se snažily upoutat naší pozornost i zebry, které si nakonec vyprosily rohlíky také. Z afrického pavilonu jsme odcházeli opravdu spokojeni, loučili jsme se s malou Radostí a slíbili jí, že se na ni přijdeme zase podívat.
Byly to jistě pro nás pro všechny nevšední chvíle, ocitli jsme se přímo před zvířaty, obdivovali jsme jejich výšku, dospělé žirafy mohou mít až 6m. Když se malá Radost narodila, měla více jak 50 kg a 190 cm. A teď si všichni přejeme, ať roste, ať se jí daří!
Po malém občerstvení u stánku v zahradě ZOO jsme se svezli vláčkem až k východu zahrady, nastoupili do aut a odjeli do našeho sdružení. Certifikát, který jsme při slavnostním křtu Radosti obdrželi, jistě bude zdobit interiér našich prostor. Jsme rádi, že jsme malé žirafce mohli dát jméno a věříme, že ji zase někdy navštívíme.


Kontakt

Linie radosti z.s.

Jamnická 505
Staré Město
738 01 Frýdek Místek

Tel: +420 602 601 120