Návštěva hudebního oddělení místecké knihovny, 29.5.2012

29.05.2012 18:33

Návštěvu hudebního oddělení místecké knihovny nám zařídila Dajana Zápalková na úterý 29. května 2012, tak jsme byli zvědaví, co se dozvíme. Nikdo z nás tam ještě nebyl.
Byl krásný den, Verunka s Kubou jeli na vozíčcích, vezl je Vojta a Zdeněk, Daniela šla s Martinem a Dajana nám udělala několik snímků pro naši kroniku.
V hudebním oddělení nás přivítala milá pracovnice Naděžda Krejčí, Vojta ji obdaroval za nás za všechny kytičkou. Pozvala nás dále do nových prostor, kde jsme se pohodlně usadili a poslechli si její výklad.
Toto hudební oddělení nabízí svým uživatelům téměř 5500 hudebních CD, odbornou hudební literaturu, časopisy s hudební tématikou, hudebniny, zpěvníky.  Jsou tu k dispozici tři poslechová místa, kde si můžeme vybraná CD poslechnout. Mají tu i audioknihy.
Už 11 let hudební oddělení slouží veřejnosti, v loňském roce je renovovaná jedna místnost s audiovizuální technikou, která jistě zaujme především mladé lidi. I my jsme pozorně sledovali, jak se s ní zachází. Pracovnice hudebního oddělení nás nakonec odměnila tužkou s logem knihovny i bonbonem. Zpáteční cestu do našeho sdružení jsme absolvovali parkem, osvěžili jsme se zmrzlinou. Bylo to pro nás zajímavé odpoledne, děkujeme.