Výšlap na Lysou horu 23.5.2012

23.05.2012 17:47

Občanské sdružení Linie radosti zorganizovalo pro své návštěvníky a příznivce na středu 23. května 2012 výšlap či výplaz na Lysou horu (1324m).  Co na tom, že se jedná především o handicapované občany, i oni by rádi shlédli „královnu Beskyd“, jak je občas Lysá hora nazývána. Když lidé něco moc chtějí, podaří se jim splnit své sny. A to se také stalo v tomto případě. Slunečný den vítal v Krásné – Papežově ráno třicet tři účastníků výšlapu, byli mezi nimi i vozíčkáři, handbiker, ale i klienti frýdeckého Hospice. Imobilní starší občany samozřejmě vyvezlo zajištěné doprovodné vozidlo s povolením výjezdu na Lysou horu až na samý vrcholek. Ti ostatní šlapali, nechali se tlačit, táhnout, snažili se, seč jim síly stačily. A jistě si mnozí sáhli až na dno svých sil, jen aby využili této jedinečné možnosti – dostat se na vrcholek. Tam se všichni shledali unavení, ale šťastní. Jako poslední dojel zcela vyčerpán handbiker Michal Šmíd a k svému výkonu dodal:
„Cesta nahoru byla pro mne skutečně náročná, ubíhala jen po kousíčcích, pomoc kamarádů jsem odmítl, chtěl jsem si dokázat, že to zvládnu sám. A podařilo se mi to!“ konstatoval Šmíd.Je třeba ještě dodat, že Michal jel na svůj ruční pohon i cestu z Lysé dolů až do Frýdku. Klobouk dolů před tímto výkonem!
My ostatní jsme se zasytili svými svačinami i nabízeným občerstvením v dřevěném bufetu zvaném „Šantán“, kochali jsme se nádhernými výhledy do údolí, sdělovali si své dojmy z „výplazu“. A bylo třeba pomalu scházet dolů. Vozíčkáři či jinak handicapovaní sjeli dolů doprovodným autem, ti zdatnější si vykračovali po svých. Od předsedkyně sdružení Jaroslavy Lukšové jsme všichni byli odměněni symbolickou medailí za účast v 1. ročníku „Výšlapu Radosti“. Jistě budou uspořádány i další výlety, na které se už všichni těšíme


Kontakt

Linie radosti z.s.

Jamnická 505
Staré Město
738 01 Frýdek Místek

Tel: +420 602 601 120